Angajări

Anunt recrutare membri CA – Transport Local SA Targu-Mures
Profil CA – Profil membru – Matrice
Scrisoare de asteptari

SC SILETINA IMPEX SRL ÎN ASOCIERE CU SC TRANSPORT LOCAL SA SELECTEAZĂ PERSONAL ÎN VEDEREA ANGAJĂRII PENTRU URMĂTOARELE POSTURI:

  1. ŞOFERI AUTOBUZE

Cerinţe:

  • Permis de conducere categoria  “D”;
  • atestat profesional valabil;
  • experienţă în profesie ( transport persoane ) minim 2 ani.

  1. MECANIC AUTO

Cerinţe:

  • calificare profesională de mecanic auto;
  • vechime în domeniu minim 3 ani;

  1. ELECTRICIAN AUTO

Cerinţe:

  • calificare profesională de electrician auto;
  • cunoştinţe temeinice de electronică auto;
  • operare si diagnoza computerizata pentru autobuze IVECO;

Se oferă:

  • Mediu de lucru dinamic;
  • Salarizare motivantă;
  • Tichete de masă;
  • Transport la şi de la locul de muncă pentru cei cu domiciliul în Tg.Mureş;
  • Alte avantaje

Cererea de angajare pentru postul vizat, Curriculum-Vitae, copie a permisului de conducere şi a atestatului profesional – pentru şoferi, respectiv copie după actul de studii/calificare profesionala, eventuale recomandări – pentru celelalte funcţii, se depun la secretariatul firmei aflat la adresa: Tg.Mureş, str.Bega, nr.2, de Luni până Vineri între orele 10-15.

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la interviu.

Societatea îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de candidaţi.

Informaţii suplimentare la tel. 0265-269077 sau 0733090691.

Pentru Serviciul Intern de Prevenire şi Protecţie            – ŞEF SERVICIU

Responsabilităţi principale:

  • aplicarea legislaţiei în vigoare;
  • asigurarea evaluării riscurilor de accidentare şi îmbolnăvire profesională;
  • asigurarea evaluării cunoştinţelor dobândite în procesul de instruire prin examene, teste, etc;
  • cercetarea accidentelor de muncă şi ţinerea evidenţei acestora;
  • colaborarea cu serviciul medical în fundamentarea programului de măsuri de protecţie a muncii;
  • controlul, pe baza programului de activitate, a tuturor locurilor de muncă în scopul prevenirii accidentelor de muncă şi îmbolnăvirilor profesionale;
  • instruirea şi informarea salariaţilor în domeniul protecţiei muncii.

Profilul candidatului:

  • Experienţă profesională: minim 2 ani
  • Studii superioare de profil tehnic şi curs postuniversitar de Evaluator de riscuri SSM
  • Abilităţi de utilizare a computerului ( Excel, Word )
  • Spirit organizatoric, dinamism şi adaptabilitate
  • Foarte bune abilităţi de comunicare

Ofertă:

  • salariu motivant
  • tichete de masă
  • mediu activ, orientat spre succesul de echipă

Candidaţii interesaţi vor depune un Curriculum vitae însoţit de scrisoare de intenţie la secretariatul firmei aflat în Tg.Mureş, str. Bega, nr.2, program de luni până vineri între orele 10-14 sau prin fax la nr. 0265-268448 .

Curricullum Vitae Europass (CV)